foto blog
Warsztaty dla mam "Jak przygotować dziecko na przyjęcie rodzeństwa?” {Archiwum}
27 października 2009
Relacja z wydarzenia
Pierwsze warsztaty pn. "Jak przygotować dziecko na przyjęcie rodzeństwa?" już za nami. Spotkanie przyciągnęło przede wszystkim rodziców oczekujących kolejnego potomka; chcieli oni dowiedzieć się w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem o przyszłym rodzeństwie, jak włączyć je w przygotowania do powiększenia rodziny oraz jak zorganizować życie po porodzie w taki sposób, by starsze dziecko nie poczuło się zepchnięte na drugi plan.
Te oczekiwania chyba zostały spełnione, o czym świadczą powarsztatowe opinie uczestników:
"Uważam, że warsztaty były super przygotowane, poruszono wiele problemów związanych z tym tematem, no i padło wiele przykładów "z własnego podwórka". Podobało mi się, że prowadzące dzieliły się własnym doświadczeniem. Cierpliwie odpowiadały na pytania i sprawiły, że grupa czynnie włączała się w dyskusje, rozwijała temat i wspólnie szukaliśmy rozwiązań i odpowiedzi na stawiane problemy."

"Moim głównym oczekiwaniem było znalezienie prostych rozwiązań, gotowych recept, (...)I kilka recept dostałam - bardzo dziękuję! Wasze osobiste doświadczenia i przekonanie z jakim o nich mówiłyście, były bardzo budujące."

Kolejne warsztaty już niedługo!


Opis imprezy

Warszaty odbyły się 27.10.2009

Moment pojawienia się kolejnego dziecka w rodzinie jest zarazem czasem pięknym i trudnym. Warto przygotować się na te wielkie zmiany, a szczególnie zadbać o małego człowieka, który odtąd stanie się starszym bratem czy siostrą, a jego świat zmieni się nieodwołalnie. Warsztaty skierowane, zarówno do rodziców oczekujących na narodziny potomstwa, jak i tych, których rodzina niedawno się powiększyła. Porozmawiamy m.in. o tym:
Jak rozmawiać z dzieckiem o przyszłym rodzeństwie?
Jak przygotować przyjazd ze szpitala do domu?
Jak może czuć się dziecko w nowej roli?
Jak pomóc dziecku przyjąć rodzeństwo bez poczucia bycia zepchniętym na drugi plan?
Jak poradzić sobie z agresją starszego dziecka wobec niemowlęcia?
Dlaczego starsze dziecko stało się "niegrzeczne" i co możemy z tym zrobić?
W jaki sposób przywrócić spokój i harmonię w naszej powiększonej rodzinie?

Prowadzący:
Joanna Dardzińska, Małgorzata Musiał - jesteśmy pedagogami i wspólnie stworzyłyśmy i prowadzimy projekt „Mama w Mieście", mamy doświadczenie w prowadzeniu warsztatów dla rodziców, młodzieży, jesteśmy mamami 5 dzieci (w sumie), tak więc nie tylko teoretycznie znamy problemy związane z pojawieniem się rodzeństwa.

 

Wstp doroli: dzieci: 25,00 zł
Miejsce: Cafe Bajarka
Typ: dla rodziców
Impreza przeznaczona dla:
dorośli
Cafe Bajarka ul. Kaliskiego 36 a, 87-100 Toruń, tel. 798 553 565 kontakt@cafebajarka.pl
urodziny dla dzieci Toruń, sale zabaw Toruń, zabawy dla dzieci, zajęcia przedszkolne, zajęcia dla dzieci Toruń, urodziny dziecka Toruń