foto blog
Plastusiowy pamiętnik czyli warsztaty decoupage, czytanie i zabawa {Archiwum}
16 września 2011
Relacja z wydarzenia
Dzisiejsze warsztaty "Plastusiowy pamiętnik" były pełne twórczej pozytywnej energii. Dzieci poznały świat Plastusia, wykonały piękne ludziki do piórników a mamy w sali obok tworzyły metodą decoupage.

Opis imprezy

"Plastusiowy pamiętnik" zna chyba każdy dorosły. Przygody Tosi i sympatycznego ludzika z plasteliny wzbudzają wspomnienia czasów PRL. Niemal każdy pierwszoklasista chciał mieć wówczas drewniany piórnik z Plastusiem.
"Na pierwszej lekcji zaraz po wakacjach było lepienie z plasteliny. Leżałem gdzieś tam na ławce jako niepozorna plastelinowa bryłka i nie wiedziałem, czy będę kwiatkiem, grzybkiem, czy samolotem. Każdy uczeń lepił co chciał. Tosia od razu wiedziała co chce zrobić. Jak mi przykleiła uszy to od razu zacząłem słuchać co się w klasie dzieje. Jak mi przykleiła oczy to zaraz zacząłem rozglądać się na wszystkie strony. Akiedy poczułem, ze wreszcie jestem gotowy to nie mogłem wytrzymać i z radości poruszyłem uszami. Dzieci nazwały mnie Plastusiem, bo cały byłemz plasteliny i zamieszkałem sobie w piórniku Tosi."

Zapraszamy na Plastusiowe warsztaty dla dzieci i dorosłych.
Drewniane piórniki dorośli będą mogli ozdabiać podczas warsztatów decoupage. Podstawowe tajniki tej techniki ozdabiania zdradzi nam Honorata, wielka miłośniczka i instruktorka metody decoupage. Oczywiście każdy zabiera do domu swoje dzieło.
W sali obok dla dzieci od 4 lat przygotowaliśmy Plastusiowe warsztaty. Będzie głośne czytanie bajki Marii Kownackiej "Plastusiowy pamiętnik", lepienie prawdziwych Plastusiów oraz dużo intensywnych zabaw ruchowych.
Ilość miejsc ograniczona, chętnych prosimy o wcześniejsze zapisy
Czas trwania warsztatów 2 godziny. Cena:

Warsztaty decoupage dla dorosłych (w cenę wliczone wszystkie materiały)  39 zł
Warsztaty i zabawa dla dziecka osoby uczestniczącej w decoupage
 10 zł
Warsztaty i zabawa dla dziecka osoby nie uczestniczącej w decoupage
 20 zł

Wstp doroli: 10 lub 20 zł dzieci: 39 zł
Miejsce: Cafe Bajarka Toruń
Typ: warsztaty decoupage i głośne czytanie
Impreza przeznaczona dla:
5–7 lat
8–15 lat
dorośli
Cafe Bajarka ul. Kaliskiego 36 a, 87-100 Toruń, tel. 798 553 565 kontakt@cafebajarka.pl
urodziny dla dzieci Toruń, sale zabaw Toruń, zabawy dla dzieci, zajęcia przedszkolne, zajęcia dla dzieci Toruń, urodziny dziecka Toruń