foto blog
Szyjemy lalki dla Elizy {Archiwum}
29 kwietnia 2012
Relacja z wydarzenia
Szycie lalek dla Elizy to szczytny cel i miły pretekst do wspólnego rękodzieła. W ruch poszły nitki, igły i maszyna. Powstały piękne lale, które powędrowały prosto na aukcje internetowe aby pomóc Elizie. Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo dziękujemy.

Opis imprezy
Zapraszamy na niezwykłe warsztaty krawieckie, które pomogą pewnej dziewczynce. Czy słyszeliście już o wielkiej akcji szycia lalek? Jej celem jest pomoc w finansowaniu leczenia Elizy.

Eliza ma 12 lat i cierpi na chorobę Niemanna- Picka typ C, która po kolei wyłącza poszczególne procesy życiowe (jak chodzenie, trawienie, oddychanie). Jest na nią lek ale tygodniowa dawka kosztuje 12 tys. zł.
Joasia Krzyżanek - autorka serii książek o Cecylce Knedelek jako pierwsza uszyła lalkę, którą przeznaczono na aucję charytatywną. Szybko znaleźli się naśladowcy pomysłu a pomoc Elizie przynosi rezultaty.

Cafe Bajarka z przyjemnością zgłasza się do akcji. Patronuje i wspiera nas portal Qlturka.pl.

29 kwietnia o godz. 12:00 zapraszamy wszystkich, którzy mają chęci uszyć lalkę dla Elizy. Warsztaty w Cafe Bajarka poprowadzi Iza Smużny i Ania Janowska. Najpierw powstaną projekty lalek, jak w prawdziwej pracowni krawieckiej, potem przystąpimy do realizacji. Z naszej strony służymy maszynami i fachowym wsparciem podczas szycia. Do dyspozycji igły, nici, nożyczki i skrawki materiałów. Prosimy was również o przyniesienie własnych resztek tkanin aby wybór i możliwości twórcze były większe.

Wszystkie lalki zostaną przekazane do Poznania i znajdą się w aukcjach charytatywnych dla Elizy.

Zapraszamy, przybywajcie i szyjcie!
Bardzo prosimy o wcześniejsze zapisy na warsztaty. 


Wstp doroli: bezpłatnie dzieci: bezpłatnie
Miejsce: Cafe Bajarka Toruń
Typ: warsztaty krawieckie
Impreza przeznaczona dla:
2–4 lat
5–7 lat
8–15 lat
dorośli
Cafe Bajarka ul. Kaliskiego 36 a, 87-100 Toruń, tel. 798 553 565 kontakt@cafebajarka.pl
urodziny dla dzieci Toruń, sale zabaw Toruń, zabawy dla dzieci, zajęcia przedszkolne, zajęcia dla dzieci Toruń, urodziny dziecka Toruń