foto blog
Bajki nie tylko po polsku: "Los tres cerditos" czyli "Trzy świnki" {Archiwum}
21 lipca 2012
Relacja z wydarzenia
Były sobie świnki trzy... i wilk!
Historia skończyła się dobrze i było całkiem zabawnie, na dodatek po hiszpańsku. Dzięki wydawnictwu Tako mieliśmy przyjemność posłuchania baki w oryginale. Kasia Klejna czytała po hiszpańsku a Tomek Klejna po polsku. Dzięki takiej wersji wszyscy mogliśmy od razu zrozumieć cały tekst. Nauczyliśmy się trzech hiszpańskich wyrazów: cerditos, casa, lobo (świnki, dom, wilk). Na zakończenie spotkania wykonaliśmy ozdoby na słomki czyli pyszczki świnki. Wesoło będzie pić przez taką świnkową słomkę.

Opis imprezy

Zapraszamy na nowy cykl spotkań z książką "Bajki nie tylko po polsku". Przedstawimy wam bajki z różnych stron świata czytane w oryginale. Fairy tales, fee, hada, vila... czyli po prostu bajki lubią dzieci na całym świecie. Bajki zależnie od kraju i kultury charakteryzuje różnorodność form i treści, co mamy nadzieję uda nam się wam przedstawić. Nie zawsze będziemy wszystko rozumieć ale chodzi o osłuchanie się z melodią języka i poznanie hitów książki dziecięcej z innych krajów.
Lista książek konsultowana będzie z literaturoznawcą i założycielką portalu Qlturka.pl - Ewą Świerżewską , która na bieżąco śledzi nowinki podczas międzynarodowych targów książki dziecięcej w Bolonii.

21 lipca zapraszamy na czytanie bajki po hiszpańsku "Los tres cerditos" czyli "Trzy świnki". Bajkę przeczytają nam Kasia i Tomek Klejna z wydawnictwa Tako. Bajeczka będzie czytana równocześnie po hiszpańsku i po polsku.
Jak zawsze po głośnym czytaniu przystąpimy do prac plastycznych.

Trzy świnkizobacz tą książeczkę w naszej księgarni...

W najbliższym czasie czekają nas bajki w języku: polskim, angielskim, francuskim i rosyjskim.

Patronat medialny nad akcją obejmuje portal:

Wstęp wolny (dotyczy wyłącznie sali edukacyjnej)
Czas trwania spotkania to około 30 min.

Spotkania odbywają się w soboty co dwa tygodnie.
Poszukujemy chętnych do czytania bajek w językach: czeski, niemiecki, szwedzki.

Wstp doroli: bezpłatnie dzieci: bezpłatnie
Miejsce: Cafe Bajarka Toruń
Typ: Głośne czytanie bajek
Impreza przeznaczona dla:
do 1 roku
2–4 lat
5–7 lat
8–15 lat
dorośli
Cafe Bajarka ul. Kaliskiego 36 a, 87-100 Toruń, tel. 798 553 565 kontakt@cafebajarka.pl
urodziny dla dzieci Toruń, sale zabaw Toruń, zabawy dla dzieci, zajęcia przedszkolne, zajęcia dla dzieci Toruń, urodziny dziecka Toruń