foto blog
Bajki nie tylko po polsku: "Harold and the Purple Crayon" {Archiwum}
11 sierpnia 2012
Relacja z wydarzenia
Harold fioletową kredką potrafi wyczarować wszystko. Dziecięca wyobraźnia nie ma granic a zwykła kartka i kredka tworzy ciekawą historię. Bajkę po angielsku czytała Lisko z toruńskiej Rodzicowni. Zaraz po czytaniu maluchy przystąpiły do rysowania fioletowymi kredkami. Każdy mały uczestnik spotkania otrzymał również fioletowy balonik z Haroldem.

Opis imprezy

Zapraszamy na nowy cykl spotkań z książką "Bajki nie tylko po polsku". Przedstawimy wam bajki z różnych stron świata czytane w oryginale. Fairytales, fee, hada, vila... czyli po prostu bajki lubią dzieci na całym świecie. Bajki zależnie od kraju i kultury charakteryzuje różnorodność form i treści, co mamy nadzieję uda nam się wam przedstawić. Nie zawsze będziemy wszystko rozumieć ale chodzi o osłuchanie się z melodią języka i poznanie hitów książki dziecięcej z innych krajów.
Lista książek konsultowana będzie z literaturoznawcą i założycielką portalu Qlturka.pl - Ewą Świerżewską , która na bieżąco śledzi nowinki podczas międzynarodowych targów książki dziecięcej w Bolonii.

11 sierpnia zapraszamy na czytanie bajki po angielsku "Harold and the Purple Crayon" czyli "Harold i fioletowa kredka". Bajkę przeczyta nam Lisko z Rodzicowni .
"Harold i fioletowa kredka" to prosta i bardzo zabawna historia, która od czasu swojej premiery w Stanach Zjednoczonych (przeszło 50 lat temu!) zdobyła niezliczone rzesze miłośników. Ta krótka książeczka potrafi oczarować i rozbudzić wyobraźnię każdego. Harold to rezolutny czterolatek, który posiada magiczną kredką. Dzięki niej może wybrać się na spacer w blasku księżyca, mimo że ten wcale nie świeci.
Jak zawsze po głośnym czytaniu przystąpimy do prac plastycznych m.in z fioletowymi kredkami.

Harold i fioletowa kredka (Wydanie polsko-angielskie)zobacz tą książeczkę w naszej księgarni...

Patronat medialny nad akcją obejmuje portal:

Wstęp wolny (dotyczy wyłącznie sali edukacyjnej)
Czas trwania spotkania to około 30 min.

Wstp doroli: bezpłatnie dzieci: bezpłatnie
Typ: Głośne czytanie bajek
Impreza przeznaczona dla:
do 1 roku
2–4 lat
5–7 lat
8–15 lat
dorośli
Cafe Bajarka ul. Kaliskiego 36 a, 87-100 Toruń, tel. 798 553 565 kontakt@cafebajarka.pl
urodziny dla dzieci Toruń, sale zabaw Toruń, zabawy dla dzieci, zajęcia przedszkolne, zajęcia dla dzieci Toruń, urodziny dziecka Toruń