foto blog
Opowieści z Sosnowego Lasu - spotkanie z autorem i czytanie {Archiwum}
12 listopada 2012
Relacja z wydarzenia
To było niezwykłe spotkanie z autorem książki, Mikołaj ma zaledwie 15 lat a na swoim koncie mały dorobek literacki w postaci artykułów czy książki. Podczas spotkania z publicznością Mikołaj swobodnie i na luzie opowiadał o sobie i o tym jak doszło do napisania książki. Wprowadził nas w klimat sosnowego lasu i tajemniczych przygód głównego bohatera jego książki. 

Opis imprezy

Zapraszamy na spotkanie z autorem książki "Opowieści z Sosnowego Lasu". Spotkanie jest niezwykłe, gdyż autor jest człowiekiem bardzo młodym, mającym zaledwie 15 lat, lecz pełnym literackiej pasji i twórczego zapału.

Mikołaj Wyrzykowski mieszka w sosnowym lesie. W wolnym czasie spaceruje ze swoimi psami, gra na instrumentach i tworzy. Odkąd potrafił trzymać długopis zaczął dzielić z innymi swoimi myślami pisząc wierszyki, bajki i opowiadania. Startuje w konkursach literackich, pisze do czasopism. Ukończył XX Międzyszkolne Regionalne Warsztaty Dziennikarskie w Bydgoszczy, obecnie uczestniczy w Studium Reportażu. Jako dwunastolatek rozpoczął pisanie "Opowieści z Sosnowego Lasu", którą skończył w wieku 15 lat. W swoim dorobku ma nagrody w konkursach literackich i publikacje prasowe. W przygotowaniu jest już kolejna jego książka, tym razem podróżniczo-przygodowa.

Zapraszamy do krainy Sosnowego Lasu. Poznajcie Mikołaja i stworzony przez niego świat.
Księgi mają niezwykłą moc. Potrafią zmieniać, ubogacać, a niekiedy nawet wywracać do góry nogami całe życie człowieka. Czasem wystarczy jeden krok, by opowieść stała się rzeczywistością, bramą do Sosnowego Lasu... Odkryj, jak wiele zależy od ciebie. Potrafisz uwierzyć? Bądź Strażnikiem Świata. Znajdź w sobie wystarczająco dużo siły, by poznać prawdę, uwolnić Świat od mroku i odnaleźć siebie. Las już nigdy nie będzie taki sam. Przeszłość jest kluczem do przyszłości... Posłuchaj opowieści drzew – nie każdy rozumie ich słowa. Bądź jak Kenar. Jesteś gotów? Ten, kto pozna tajemnicę, na zawsze stanie się jej częścią. I pamiętaj: historia Świata wciąż trwa i każdy może do niej dopisać swoją własną, niepowtarzalną stronę..

Posłuchajcie z nami fragmentów jego debiutanckiej powieści:
Odkryj siebie. Poznając niezwykły świat, samemu stajesz się wyjątkowym. Tylko od Ciebie zależy, czy będziesz żył w szarej rzeczywistości, czy też staniesz się częścią Opowieści z Sosnowego Lasu.”
Więcej o Mikołaju przeczytasz tutaj...

Cafe Bajarka popiera, zaprasza i poleca.
W czasie spotkania, będzie można kupić książkę z dedykacją autora.

Spotkanie z autorem odbędzie się w sali warsztatowej Cafe Bajarka.
Wejście na salę w obuwiu zastępczym lub ochraniaczach (dostępne w naszej szatni).
Wstęp wolny dotyczy tylko wejścia na salę warsztatową podczas trwania w/w spotkania.


Patroni medialni:Pani Niteczka

mojamotylarnia.com

mamycel.pl

Wstp doroli: bezpłatnie dzieci: bezpłatnie
Miejsce: Cafe Bajarka Toruń
Typ: spotkanie z autorem
Impreza przeznaczona dla:
5–7 lat
8–15 lat
dorośli
Cafe Bajarka ul. Kaliskiego 36 a, 87-100 Toruń, tel. 798 553 565 kontakt@cafebajarka.pl
urodziny dla dzieci Toruń, sale zabaw Toruń, zabawy dla dzieci, zajęcia przedszkolne, zajęcia dla dzieci Toruń, urodziny dziecka Toruń