foto blog
O sztuce w niedzielę - wykłady dla małych artystów o artystach {Archiwum}
10 lutego 2013
Relacja z wydarzenia
Podczas dzisiejszych wykładów dla dzieci o sztuce poznaliśmy Arcimboldo i jego twórczość, sami również tworzyliśmy obrazy wykorzystując owoce i warzywka wykonane własnoręcznie z kolorowej masy solnej. Łukasz Wiese przygotował kilka ciekawych informacji z życia artysty, w prezentacji multimedialnej mogliśmy podziwiać projekty hełmów, strojów i oczywiście obrazy mistrza.

Opis imprezy
Czy niedzielne przedpołudnie to dobry czas, żeby opowiadać dziecku o sztuce? Otóż – nie wiadomo. Trzeba zapytać dziecka!
Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkania, podczas których będzie mowa o twórczości wybitnych artystów. Obejrzymy prace, porozmawiamy o ich życiu, twórczości i stworzymy własne dzieła sztuki. Czeka nas ciężka praca w pocie czoła.
Na koniec opowiemy o książkach, które oswajają dzieci ze światem sztuki i w żaden sposób nie szkodzą dorosłym dlatego można je czytać wspólnie!  

Wykład I
Giuseppe Arcimboldo - twórca prosto z ogródka

Program warsztatów :
- lepienie warzyw i owoców z plasteliny
- wzajemne oswajanie i rozmowa. Nie obędzie się bez trudnych pytań: Co to jest sztuka? Kto to jest artysta? Co to jest dzieło sztuki? Sprawdzimy dokładnie kto już odwiedził galerię sztuki, a kto się jeszcze waha i dlaczego?
- rozsiądziemy się wygodnie, kto gdzie może i posłuchamy o bohaterze spotkania oglądając jednocześnie jego prace.
- postawimy sobie twórcze zadanie i zabierzemy się do pracy (tworzenie obrazu z plastelinowych warzyw i owoców)
- wykończeni trudną pracą, jaką jest bycie artystą, odpoczniemy zapoznając się z książką o sztuce dla dzieci.
 
Spotkania o sztuce poprowadzi Łukasz Wiese - absolwent plastyki intermedialnej Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na co dzień zajmuje się projektowaniem graficznym i multimediami. Współpracował m.in. z CSW Łaźnia w Gdańsku, CSW Znaki Czasu w Toruniu, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie oraz Biblioteką Publiczną w Pile. 


Spotkanie trwa 60 min:
około 40 min zajęć z dziećmi i 20 min zabaw dowolnych w sali warsztatowej lub aktywnej Cafe Bajarka .

Chętnych bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenia.

Wstp doroli: 10 zł dzieci: bezpłatnie
Miejsce: Cafe Bajarka Toruń
Typ: Kulturalne niedzielne poranki
Impreza przeznaczona dla:
do 1 roku
2–4 lat
5–7 lat
8–15 lat
dorośli
Cafe Bajarka ul. Kaliskiego 36 a, 87-100 Toruń, tel. 798 553 565 kontakt@cafebajarka.pl
urodziny dla dzieci Toruń, sale zabaw Toruń, zabawy dla dzieci, zajęcia przedszkolne, zajęcia dla dzieci Toruń, urodziny dziecka Toruń