foto blog
Miś Paddington - głośne czytanie i smakowanie {Archiwum}
9 marca 2010
Relacja z wydarzenia

Miś Paddington ma duże grono wielbicieli w Toruniu. Odwiedziło nas bardzo dużo dzieci wraz z rodzicami, opiekunami. Każdy mały uczestnik dzisiejszego spotkania otrzymał naklejkę z wizerunkiem misia.

Paulina i Beata - animatorki z Cafe Bajarka czytały dzieciom bajkę o misiu Paddingtonie, wykorzystując scenę teatralną w sali zabaw. Potem dzieci mogły przyrządzić paddingtonowe kanapeczki z marmoladą z gorzkich pomarańczy. Większym powodzeniem cieszyła się jednak tradycyjna truskawkowa konfitura. W walizce, którą zostawił miś Paddington w Cafe Bajarka czekały na dzieci niespodzianki - plakaty z wizerunkiem misia.

Czekamy teraz na odwiedziny misia Paddingtona, z pewnością będzie chciał odebrać swoją walizeczkę:-)


Opis imprezy
Miś Paddington ponad 50 lat temu pojawił się na londyńskim dworcu jako nielegalny imigrant z dalekiego Peru, w kapeluszu, z walizeczką i słoiczkiem marmolady (prawie pustym).
Umorusany ukochaną marmoladą z pomarańczy, w kapeluszu, budrysówce i kaloszach, mógłby nosić na szyi karteczkę z napisem „Kłopoty to moja specjalność".
Ale choć pakuje się w nie bez przerwy, zawsze „spada na cztery łapy",bo jest uroczo naiwny, pełen pomysłów, bez uprzedzeń, całkowicie pozbawiony zawiści i złośliwości.

Zapraszamy wielbicieli przygód tego niezwykłego misia na Paddingtonowe spotkanie, podczas którego poznamy fragmenty książki o niesfornym misiu.

I to jeszcze nie wszystko!
Nie możemy zapomnieć o misiowej marmoladzie!


Zaraz po głośnym czytaniu dzieci (te małe i te całkiem duże)zapraszamy do samodzielnego przygotowania Paddingtonowych kanapeczek z marmoladą. Mniam...

Uwaga! Miś Paddington zostawił w Cafe Bajarka swoją walizkę a w niej niespodzianki dla wszystkich uczestników spotkania.

Czas trwania spotkania 30 min.
Wstęp wolny.

Dziękujemy wydawnictwu ZNAK za gadżety dla uczestników spotkania.

Wstp doroli: bezpłatnie dzieci: bezpłatnie
Impreza przeznaczona dla:
do 1 roku
2–4 lat
5–7 lat
8–15 lat
dorośli
Cafe Bajarka ul. Kaliskiego 36 a, 87-100 Toruń, tel. 798 553 565 kontakt@cafebajarka.pl
urodziny dla dzieci Toruń, sale zabaw Toruń, zabawy dla dzieci, zajęcia przedszkolne, zajęcia dla dzieci Toruń, urodziny dziecka Toruń