Muzykalne Smyki

Zajęcia rytmiczne „Muzykalne Smyki” to zabawa, radość i wiele ruchu z muzyką dla dzieci od 18. miesiąca życia do 3 lat. W czasie spotkań budzimy radość z obcowania z muzyką i samodzielnego muzykowania.

Będziemy śpiewać, grać na instrumentach, tańczyć oraz słuchać muzyki. Wprowadzimy w świat dźwięku i sztuki za pomocą żywej muzyki i zabaw muzyczno-ruchowych. Czas spędzony na tych spotkaniach zaprocentuje na całe życie.

Dzięki wprowadzaniu w świat muzyki we wczesnym wieku, zaszczepiamy u dziecka zdrowe zasady uczenia się, a także tworzymy bazę do dalszego rozwoju muzyczneg oi intelektualnego. Prowadzenie zajęć w małych grupach ułatwia przełamywanie barier w kontakcie z rówieśnikami, oraz pomaga w prawidłowym uspołecznianiu dzieci.

W zajęciach dzieci uczestniczą wraz z rodzicami, ponieważ to właśnie oni są dla nich największym autorytetem. Aktywność dziecka oparta jest na naśladownictwie i spontanicznych reakcjach. Podczas zajęć wspólnie z dziećmi śpiewamy, tańczymy, wystukujemy rytmy.

Dla Rodziców warsztaty są świetną okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń na temat wychowywania szkrabów oraz do rozmów na wszelkie inne tematy:-)

Dzięki zabawom sensoryczno umuzykalniającym dzieci:

  • rozwijają się intelektualnie, ruchowo i emocjonalno-społecznie bawiąc się z rodzicem w grupie rówieśników

  • rozwijają wrodzoną ciekawość otaczającym światem

  • są bardziej kreatywne i odważne w poznawaniu otoczenia

  • nabywają umiejętność zabawy

Podczas zajęć wykorzystywane są sprawdzone metody dydaktyczne:

  • muzykoterapia

  • logorytmika

  • metoda E.J. Dalcroze’a

  • metoda C. Orffa


Uwaga!Ze względu na specyfikę warsztatów, podczas jednego spotkania możewziąć udział maksymalnie 12 dzieci, pierwszeństwo udziałuzawsze mają posiadacze karnetów.
sklep na Etsy dla dzieci i dla mam
Cafe Bajarka ul. Grudziądzka 144, 87-100 Toruń, tel. 798 553 565 kontakt@cafebajarka.pl
urodziny dla dzieci Toruń, sale zabaw Toruń, zabawy dla dzieci, zajęcia przedszkolne, zajęcia dla dzieci Toruń, urodziny dziecka Toruń